Başkan'ın Mesajı
Marmara A.Ş
Sektördeki çeyrek asırlık deneyimimiz, ilke ve değerlerimizle beslenen misyonumuz, vizyonumuz ve her biri kendi alanında uzmanlaşmış ekibimiz ve tabiki siz değerli dostlarımızdan aldığımız güç ve destekle yolumuza devam ediyoruz. İnsani değerlere ve doğal dengeye olan saygımız ve içinde yaşadığımız toplum için hissettiğimiz sosyal sorumluluk bilincimiz gereğince kurduğumuz Aras Marmara Eğitim Vakfımız ve Şirketimizle nice projeler ve hizmetler gerçekleştirmeyi hayal ediyor ve planlıyoruz.
Vehbi Orakçı - Yönetim Kurulu Başkanı
Vehbi Orakçı - Kurucu, Yönetim Kurulu Başkanı
Geçmişten, Günümüze
1992 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiğim şirketimiz, 21 yıllık süreçte Mühendislik, İnşaat, Altyapı, Harita, İmar uygulamaları ve “Konsept Şehir Projeleri”ne imza atmıştır. Marmara Mühendislik ve Yapı A.Ş.; nitelikli ve kaliteli uygulamalarıyla yapı sektörünün tüm gereklerini, mesleki disiplin ve etik değerlere bağlı kalarak sürdürmüş, topluma verdiği hizmetlerle bölgemizde refah seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmuştur.
1992
- Marmara Yapı A.Ş Kuruldu
Marmara Yapı A.Ş Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği öğrenciliği döneminde Vehbi Orakçı tarafından kuruldu.
2004
- Belediye Başkanlık Dönemi
Vehbi Orakçı, Belediye Başkanlığı döneminde ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği 136 proje ile Beylikdüzü'nü marka şehir haline getirdi.
2010
- Marmara Yapı Yeni Şehirler Kuruyor
Marmara Yapı A.Ş yurt içinde projelerine devam ederken, yurt dışına da açılarak yeni şehirler kurmaya başladı.
2012
- Vehbi Orakçı İlkokulu
- Rabia Orakçı Ortaokulu
- Arev Eğitim ve Hizmet Vakfı